1. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale po Mszy Świętej o 9:00. W piątki Droga Krzyżowa po Mszy Świętej.
2. Na stoliku czasopismo Niedziela, pismo misyjne, młodzieżowe oraz wieści z kaplicy
3. Codziennie po każdej Mszy Świętej modlimy się o ustanie pandemii
4. Okazja do spowiedzi w kaplicy codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Istnieje także możliwość indywidualnego umówienia się w inny czasie. Nie odkładajmy spowiedzi i komunii wielkanocnej – dni przedświąteczne zostawmy dla osób, które w żaden sposób wcześniej się nie zmobilizują. Jest to prośba szczególnie aktualna w okresie pandemii.
5. We wtorek przypada ustanowiony przez Sejm „Narodowy Dzień Życia”, a w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy więc do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Blankiety do wypełnienia na stoliku przy wyjściu. Dar życia w obecnym czasie objawia nam swoją niedocenioną na co dzień wartość.
6. Także za tydzień zmiana czasu – śpimy godzinę krócej.
7. Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień udzielonych przez Ojca Świętego postanowiła o udzieleniu odpustu wiernym dotkniętym koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, także w modlitwie o nich się troszczą.
Aby uzyskać taki odpust i móc go ofiarować bądź za własne grzechy, bądź za konkretną zmarłą osobę należy wykluczyć wszelkie własne przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, łącząc się duchowo za pośrednictwem mediów z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności, albo przynajmniej odmówić osobiście Wyznanie Wiary, Ojcze nasz i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny.
Trzeba też ofiarowywać przeżywaną przez nas próbę duchową w duchu wiary
i miłości względem braci, pragnąc wypełnić warunki zwyczajne (spowiedź sakramentalną, Komunię eucharystyczną i modlitwy zgodnie z intencjami Ojca Świętego), tak szybko, jak będzie to możliwe.
Penitencjaria Apostolska udziela także odpustu osobom, które fizycznie – bez pośrednictwa mediów, będą adorować Najświętszy Sakrament lub czytać Pismo Święte przez co najmniej pół godziny, albo odmówią cząstkę Różańca lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia, albo pobożnie odprawią Drogę Krzyżową, aby błagać Boga Wszechmogącego o ustanie epidemii, ulgę dla cierpiących i wieczne zbawienie, dla tych, których Pan Bóg wezwał do siebie.
8. Od powietrza, głodu, ognia i wojny ustrzeż nas Panie: „Święty Michale, Archaniele…”